VIDEO

Пам'ятник "Небесної сотні" з'явиться в Миколаєві в кінці листопада 
У Миколаєві в 20-х числах листопада буде встановлений 4-метровий пам'ятник «Небесної сотні». Монумент планують розмістити в сквері "Ради Європи" між вул. Потьомкінських і Спаської.
 

Про це в ході презентації проекту пам'ятника повідомив Миколаївський міський голова Юрій Гранатуров.
 

На заході також були присутні головний архітектор міста Валерій Мальченко, заступник міського голови Валентин Гайдаржи, а також співавтори майбутнього пам'ятника - скульптор Володимир Цісарик і заслужений художник України Сергій Іванов.
 

Як розповіли автори, пам'ятник вже готовий, на даний момент він знаходиться у Львові. Його доставлять до Миколаєва, коли буде встановлений постамент.
 

- Миколаївці можуть пишатися тим, що перший пам'ятник стоятиме саме в Миколаєві. У нас пам'ятник готовий, як тільки буде зроблений гарний постамент, його привезуть і встановлять, - сказав Іванов.
 

За словами Сергія Іванова, монумент виготовлений в бронзі і складається з двох крил в русі - на одному крилі зображений архангел Михайло, на другому - Воскресіння.
 

- Це пам'ятник миру, пам'ятник живим. Ідея з приводу двох голубів зверху збіглася з міжнародною подією, коли Папа Римський благословляв Україну, випускаючи при цьому двох голубів. Також з голубами пов'язані трагічні дні Небесної сотні, - розповів Іванов.
 

Заслужений художник України зазначив, що даний пам'ятник буде встановлений не тільки на честь «Небесної сотні», а й на честь усіх борців за незалежність і свободу України. Тому на статуї буде два написи: «Пам'ятник Небесній сотні» і «Герої НЕ вмирають».
 

Крім цього, головною особливістю монумента, за словами Сергія Іванова, є відмітна бачення самого пам'ятника з різних ракурсів.
 

Якщо дивитися на нього з різних боків, то можна простежити з кожним разом нову форму, пояснив художник.
 

- У людини виникає бажання ходити навколо пам'ятника. Рідко, коли пам'ятник сприймається з усіх боків, - оповіді Іванов.
 

В свою чергу скульптор Володимир Цісарик сказав, що над роботою монумента трудилися понад 20 осіб. В ході роботи було використано 1700 кг гіпсу, 1 т води, загальна вага монумента становить близько 2,5 тонни.
 

- Пам'ятник алегоричний і символічний, в ньому присутні дві теми: «боротьба» і «перемога добра над злом». Це теми вічні і завжди будуть актуальними, - розповів Цісарик.
 

По завершенню презентації Юрій Гранатуров уточнив, що даний монумент - «народний пам'ятник». Що стосується фінансування, то Юрій Ісайович розповів, що кошти будуть виділені як з бюджету області, так і з міського бюджету.
 

- Дуже хороша ініціатива. У найкоротші терміни, до холодів, цей проект буде реалізований. У нас для цього є всі можливості. Місто бере на себе технічну частину. Пенітенціарна служба пообіцяла нам повністю допомогти в питанні з гранітом, мармуром. Я думаю, як тільки бетон стане як належить, орієнтовно це буде в 20-х числах листопада, пам'ятник буде встановлений, - сказав Гранатуров.
 

Наостанок мер міста дав розпорядження Валентину Гайдаржи після презентації відразу ж відправитися до запланованого місця установки монумента і визначити обсяг робіт.

Валерія Шаповалова

http://novosti-n.org/ukraine_article/read/9828.html